40- letni nauczyciel jest podejrzany o molestowanie sześciu uczennic w wieku od 8 do 9 lat.
W czwartek sąd zadecydował o tym, iż osoba ta nie trafi do aresztu. Prokuratura w Pruszczu Gdańskim, która postawiła mężczyźnie zarzuty, wnioskowała o aresztowanie nauczyciela oraz zapowiedziała, że wystosuje zażalenie co do decyzji sądu.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała o decyzji jaka zapadła w czwartek w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Południe.
Prokuratura złożyła wniosek o wystosowanie trzymiesięcznego aresztu dla mężczyzny. We wniosku zawarte zostały argumenty takie jak obawa matactwa, wysoka kara, która może powodować ukrywanie się podejrzanego.

Sąd jednak nie przyjął wniosku prokuratury i zadecydował o tym, aby objąć 40- latka dozorem policji. Oprócz tego nie może on opuszczać kraju jak i nie może kontaktować się z pokrzywdzonymi dziewczynkami.
Rzecznik już poinformował o tym, iż złoży zażalenie na wystosowaną przez sąd decyzję.

Mężczyzna uczył w szkole podstawowej jako lektor języka angielskiego, który wykorzystywał wielokrotnie dziewczynki do poddania się czynności seksualnej.
Został zatrzymany w środę wieczorem. W czwartek zostały przedstawione nauczycielowi zarzuty popełnienia sześciu przestępstw na szkodę sześciu dziewczynek.

Rzecznik poinformował również o tym, że do przestępstw dochodziło od stycznia do czerwca bieżącego roku.
Przestępca nie przyznaje się do czynów jakie są jemu zarzucane, ale też nie chce złożyć wyjaśnień.
Prokuratora ze względu na sytuacje, nie podaje szczegółowych informacji w tej sprawie.
Śledczy nie podaje lokalizacji szkoły, gdzie dochodziło do złego czynu, jakim było molestowanie.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne po tym jak jedna z matek dziewczynek udała się na policję. Następnie wszystkie pokrzywdzone dzieci zostały przesłuchanie w sądzie przy obecności psychologów, którzy potwierdzili wiarygodność ich zeznań.

Mężczyźnie za takie czyny grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj