Prokuratura Okręgowa w Słupsku postawiła osobie kierującej śmieciarką zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Kierowca przyznał się do winy i chcę poddać się karze.

23 października ubiegłego roku doszło do wypadku w wyniku, którego śmieciarka zderzyła się z szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowym Gronowie. Od ciężarówki oderwała się kabina, reszta pojazdu jest mocno zniszczona. W momencie uderzenia szynobus wypadł z torów.
Wówczas zostało rannych 16 osób.

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku, Paweł Wnuk poinformował o tym, iż kierowca śmieciarki Sławomir Sz. otrzymał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Sam podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa oraz złożył zeznania, które były zbieżne z ustaleniami faktycznymi. Poddał się dobrowolnie – mówi rzecznik prokuratury.

Podejrzany nie był wcześniej karany, nie zostały również przeprowadzone żadne środki zapobiegawcze. Sławomirowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik prokuratury informuje, że postępowanie prokuratorskie zakończy się w czerwcu. Do końca miesiąca zadaniem prokuratury będzie sformułowanie odpowiedniej propozycji kary i zdecydować, czy korzystać z opcji złożenia wniosku do sądu o dobrowolne poddanie się, jednak już bez aktu oskarżenia.

W wypadku ucierpiało 13 osób, które znajdowały się w szynobusie oraz 3 osoby, które jechały śmieciarką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj